LEGACY MACHINE FLYING T


world-news

24.06.2022      Saat                     


MB&F’in kadınlara adadığı ilk saat

MB&F’in yarattığı Legacy Machine Flying T, markanın kadınlara adadığı üç boyutlu sanat eserlerinden ilki. İlk M.A.D. Gallery Cenevre’de açıldığında kolektif çalışmalarını tanıtmaya ve dolayısı ile iş birlikteliklerini hızlandırmaya başladılar. Ortak yaratımları ile yapılan birlikteliklerin de ne kadar vizyoner olduğunu ortaya koydu.


(LM FLYING T LAPİS LAZULİ)

Legacy Machine Flying T, ilk kez 2019 yılında üretildiğinde ardından büyük bir hayranlığı da sürükledi. Altın veya platin renginde yuvarlak kasa, dik kıvrımlı bir çerçeveye ve ince, uzun kayışını tutan uzun kulaklara sahip. Kasanın etrafı pırlantalar ile bezeli. Camı safir kristal ve tasarım gereği abartılı bir bombeyle kasanın üzerinde yükseliyor. Kadranı asimetrik bir düzenle sıralanmış. LM FlyingT mekanizması ve flying tourbilonu modelin merkezinden rahatlıkla izlenebiliyor.


(LM FLYING T MALAKİT)

Saat 7 konumunda - LM FlyingT boyunca uzanan sayısal temaya bir başka referans - saatleri ve dakikaları bir çift zarif serpantin ibreler ile görüntüleniyor. Lake kadran 50° eğim ile yerleştirilmiş. Böylece zaman yalnızca kullanıcı tarafından okunabilir hale getirilmiş. LM FlyingT'nin kişisel doğasını vurgulayan samimi bir tasarım olmuş.


(LM FLYING T TIGER EYE)

Legacy Machine FlyingT'nin tasarımı, Maximilian Büsser'in hayatındaki kadınsı ve annelik etkilerinden kaynaklanan çağrışımlarla dolu. Büsser, "LM FlyingT'nin hayatımdaki kadınların, özellikle de annemin yansıttığı kadınlık örneğine sahip olmasını istedim. Üstün zarafeti muazzam canlılıkla birleştirmek zorundaydı. Uçan tourbillon'un sütun benzeri yapısı benim için çok önemliydi, çünkü kadınların insanlığın temelini oluşturduğunu çok güçlü bir şekilde hissettim. Aynı zamanda, güneş şeklindeki rotordan gelen başka bir anlam katmanı daha var, bu da yaşam verme unsurunu içeriyor, yöneldiğimiz ve etrafına çektiğimiz bir rızık kaynağı. " diyor.Legacy Machine FlyingT ilk olarak 2019 yılında tamamı beyaz altın renginde ve elmaslarla süslenmiş üç versiyonda piyasaya sürüldü. Yeni versiyonu 18 K kırmızı altın ve platin kasalı olarak üretildi. Tüm güzelliği gloşe desenli özel kadran plakası üzerinde yer alıyor.