KIRMIZI HALIDA ÜNLÜLER HANGİ OMEGA MODELLERİNİ TAKTI?


world-news

13.04.2022      Yaşam   |   Erkek Saat                     


 Hollywood’da Oscar gecesini kutlayan dünyanın en ünlü kadın ve erkek oyuncularından bazıları, Dolby Theatre’de gerçekleştirilen 94. Akademi Ödülleri’nde stillerini OMEGA ile tamamladılar. Bu isimler bileklerinde OMEGA saatleri ile gece boyunca ışıldadılar.

Nicole Kidman

Being the Ricardos filmindeki rolüyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne aday gösterilen Nicole Kidman’ın tercihi OMEGA Mini Trésor’du.
Ariana DeBose

West Side Story’deki rolüyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülen Ariana DeBose çelik OMEGA Constellation tercihiyle dikkat çekti. Mavi Aventurine kadranlı, 25 mm kasaya sahip saatin bezeli tamamen pırlantalarla kaplı ve kadranda akrep ile yelkovanın yanı sıra pırlantaların montürlerinde de 18 ayar beyaz altın yer alıyor.

 Andrew Garfield

Tick, tick… BOOM!’daki rolüyle “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne aday gösterilen Andrew Garfield siyah deri kayışlı, paslanmaz çelikten Speedmaster ’57 ile stilini tamamladı. 1957 yılında tasarlanan orijinal OMEGA Speedmaster 1957’den ilham alan, en yeni OMEGA saatlerinden Speedmaster ’57 bordo kadrana ve rodyum kaplı akrep ve yelkovana sahip.Troy Kotsur

CODA’daki rolüyle “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülen Troy Kotsur, avcı yeşili deri kayışlı, paslanmaz çelikten De Ville Prestige saati ile ödülü kucakladı. İpeği anımsatan desenli, opalin bitişli gümüş rengi kadrana sahip saatte küçük saniye ibreleri ve güç rezervi göstergesi de yer alıyor.


Shaun White


Oscar gecesinde sunuculuk yapan efsanevi Kış Olimpiyatları snowboard’cusu Shaun White’ın bileğini 18 ayar Moonshine™ altından Speedmaster Moonwatch süsledi. Bu yeni 42 mm kasaya sahip saat, OMEGA’nın kendi buluşu olan yepyeni sarı altın alaşımından yapıldı. Tasarım yeşil PVD kaplamalı kadran ve yeşil seramik bezel halkası ile dikkat çekiyor.
Jamie Dornan

Sahneye Oscar sunucusu olarak çıkan Jamie Dornan çelik bir Speedmaster ’57 tercih etti. 1957 yılında ilk kez sunulan Speedmaster tasarımından esinlenen bu yeni saat daha ince bir kasayla, yeşil kadranla ve Co-Axial Master Chronometer mekanizmayla güncellendi.
Tati Gabrielle

Televizyon şovları The 100 ve Chilling Adventures of Sabrina’daki başarılarıyla bilinen Tati Gabrielle gece boyunca bej vegan kayışlı De Ville Prestige saatiyle ışıldadı. 36.8 mm kasaya sahip saatin iki bölmeli, gümüş renkli kadranında pırlantalarla süslenen indeks öne çıkarken; yine pırlanta kaplı 18 ayar kırmızı altın bezeli de dikkat çekiyor.
Simu Liu

Marvel dünyasında canlandırdığı Shang-Chi karakteriyle bilinen Kanadalı aktör ve dublör Simu Liu,tercihini 18 ayar sarı altından Seamaster Aqua Terra’dan yana kullanıyor. 38.5 mm saatin lake şampanya rengi, güneş ışığı desenli kadranı Aqua Terra’nın lüks yatların ahşap güvertelerinden esinlenen, tik ağacını andıran meşhur çizgileri ile tamamlanıyor.
Wilmer Valderrama

That ‘70s Show’daki rolüyle tanınan Amerikalı oyuncu Wilmer Valderrama, 39 mm OMEGA Constellation saatiyle dikkatleri üzerine topladı. Tamamen 18 ayar sarı altından tasarlanan ikonik saat gümüş rengi opalin kadrana ve Co-Axial Master Chronometer mekanizmaya sahip.