Jaeger Le Coultre, Polaris Perpetual Calendar


world-news

31.03.2022      Saat   |   Erkek Saat   |   Watches & Wonders 2022                     


Jaeger Le Coultre, Polaris Perpetual Calendar ile ailesine sonsuz takvim ekleyerek hem kendi koleksiyonlarında bir ilk yarattı hem de fuarın yıldızı haline geldi.


Watches and Wonders 2022’de Jaeger Le Coultre, fuara bir ilk ile başladı ve bol yıldızlı Polaris ailesine sonsuz takvim eklediği modelini tanıttı. Horolojik olarak tüm zenginlikleri barındıran modelin kadranı ise gerçekten baş döndürüyor. Sportif-zarif stilini güçlendiren degrade mavi lake kadran Polaris Mariner Memovox'tan estetik detaylara verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor. Yeni geliştirilen, manüfaktür mekanizma JaegerLeCoultre Calibre 868AA, ayın evrelerinin her iki yarım kürede de görüntülenmesini sağlıyor. Oldukça okunaklı bir takvim tasarımına sahip. Kadranda yer alan her iki yarım kürede de endikasyonlar ve ayın evreleri gösteriliyor.70 saatlik uzatılmış güç rezervi özelliğinde model 42 mm çelik ve pembe altın kasa ile sunuluyor. Maviyi degrade kullanışı gündüzden geceye geçişi ifade ediyor. Denge ve okunabilirlik vurgulanarak takvim göstergeleri üç alt kadranda görüntüleniyor. Tarih, ay ve gün göstergeleri sırasıyla saat 9, 12 ve 3 konumunda yer alıyor.Tüm tasarımı takvimlerin kökenlerinin astronomik olduğu konusunda hoş bir hatırlatma yapıyor. Ay evreleri, Güney için retrograd bir göstergeyle saat 6 konumunda bulunuyorken Kuzey bölgesi için klasik bir görüntü çerçeveleyen yarım küre kullanıldı.

Tarihi Polaris adı, 2018'de Jaeger-LeCoultre tarafından tamamen yeni bir çizgiyle yeniden tanıtıldı. Seçkin dalış saatleri mirasından yararlanan ve ruhunu yaşatan saatler, ünlü 1968 Memovox Polaris'in çağdaş forma dönüştürülmesi olarak nitelendirebiliriz. Günlük maceralar için tasarlanan Polaris, sağlam yetenekler, pratik işlevler ve ayırt edici bir estetiğin birleşimiyle koleksiyonu, modern, sportif-zarif saati yeniden tanımlıyor.Takvimin artık yıllarını ve gün sayısının farklı ya da karmaşık mekanizmaya sahip olması Jaeger-LeCoultre Polaris Perpetual Calendar için hiç önemli değil.

31 günü olmayan bir ayda, 2100'e kadar kalıcı bir takvimin herhangi bir manuel düzeltmeye ihtiyacı olmayacak şekilde çalışıyor. Jaeger-LeCoultre 1937 yılında ilk sonsuz takvimli kol saatini piyasaya sürdü ve o günden itibaren bu nadir olarak yapılabilen Calibre 868AA mekanizmayı hassasiyet ve kalite açısından günümüze kadar geliştirdi.