ÇİN ZODYAK TAVŞAN YILI İÇİN 5 ADET SAAT MODELİ


world-news

11.01.2023      Saat                     


Çin Zodyak yılına göre 22 Ocak ile başlayan yeni yıl Tavşan Yılı olarak ifade ediliyor. Yüksek saatçilik mücevher evleri her yıl olduğu gibi Çin Yeni Yılını kutlamak için bu yıla ithafen yeni modeller ürettiler.

BREGUET
Classique 9075 2023 Chinese New Year EditionMavi mineli kadranının etrafında rakamlar yerine koşan tavşanlar yer alıyor. 18 K beyaz altın saat kadranı üzerinde beyaz bulutlar ile bambular yer alıyor. 88 adet beyaz pırlanta ile çevrili bezeli ile şıklığını daha da arttırıyor.

PIAGET
Altiplano Year Of The RabbitPiaget’nin sade ve elegan kadranı içerisinde iki büyük tavşan oturuyor. Altın bezeli ise 78 adet parlak kesme pırlanta ile süslendi.elle kurm mekanizmasının modelin estetik görünüşü ile birleşimi

HARRY WINSTON
Premier Chinese New Year AutomaticKüçük kadranının tam ortasında sevimli bir tavşan bulunuyor. Winston’ın Çin şanslı rengi ile Zodyak takvim yılını birleştirdiği modeli pırlantalarla süslü. Kadranı ise çok ayrıcalıklı olarak kırmızı sedeften imal edildi.

VACHERON CONSTANTIN
Métiers D’Art The Legend Of The Chinese Zodiac Year Of The RabbitVacheron Constantin 2023 Çin Zodyak yılı için her yıl olan tasarımından yola çıkarak 2 farklı versiyon üretti. Biri platin ve mavi mine kadranlı diğeri ise bronz mine kadranı ile pembe altın kasaya sahip. Saat, ay, gün,dakika kadranın dört yanında bulunan boşluklardan ifade ediliyor.

DIOR88 adet limitli, olarak üretilen model göz kamaştırıcı bir kadrana sahip.koyu mavi zemin üzerinde 52 adet kesme pırlanta yer alıyor. Çelik kasasına ise Christian Dior’un saten kurdelasından kayışı eşlik ediyor. Modelin sınırlı sayıda üretildiği limit numarası kasanın arskasına işlendi.

BLANCPAIN
Villeret Traditional Chinese Calendar Watch 2023Blancpain, Çin Yeni Yılı için Vileret Koleksiyonundan limitli olarak ürettiği yeni modeli kutluyor. Platin kasası içerinde mineli kadranı göz kamaştırıyor. Markanın özel imzası niteliğini taşıyan ay fazı ise özel penceresinde yer alıyor. Zodyak takvim yılının sembolü tavşan saat on iki konumuna yerleştirilmiş. Kasa arkasında ise bir çift daha tavşan gravür ile işlendi.