BÜYÜK YANKILAR UYANDIRAN OMEGA VE SWATCH BİRLİKTELİĞİ


world-news

24.03.2022      Saat   |   Erkek Saat   |   Kadın Saat                     


BIOCERAMIC MOONSWATCH
 

OMEGA, efsanevi Speedmaster Chronograph modeline eğlenceli bir dokunuş için Swatch ile güçlerini birleştirdi.

Saat dünyasının şahit olduğu ilklerden birini Omega ve Swatch birlikteliği yaşattı. Lüks markaların ulaşılabilirlik oranları daha kolay olan markalarla ortak sinerji oluşturmalarını her alanda izlerken ilk kez saat sektöründe görüyoruz. Omega ve Swatch içinde bu konsepte ayrı bir yeniliğe dahil oldu.Swatch, saat endüstrisine en büyük kriz döneminde tasarımları ve getirdiği yeniliklerle destek olmuş, tabiri yerindeyse tekrar ayağa kaldırmış bir marka. Omega’nın böyle bir çalışma içerisinde yer alması adeta markanın bu cesaretine övgü niteliğinde.

Uzaydan esinlenen iki marka, isimlerini güneş sisteminin merkezindeki dev yıldızdan ve onun yörüngesindeki en ufak gezegene kadar farklı gezegen gövdelerinden alan 11 Swatch saatten oluşan bir koleksiyona hayat verdiler. Tüm Swatch’lar üçte ikisi seramikten, üçte biri ise hint yağı temelli özel bir malzemeden elde edilen eşsiz bir alaşım olan BIOCERAMIC’ten üretildi.Pembe ve bebek mavisi gibi renkler alışılmış Speedmaster saatlerinden farklı olsa da gerçek bir Moonwatch tutkununun bile iki saatin görünümü arasındaki farkları anlaması oldukça güç. Klasik Moonwatch tasarımının tüm ana ögeleri bu tasarımda da mevcut: Asimetrik kasa, bezelde yer alan doksan rakamı üzerindeki nokta ile meşhur takimetre skalası, özgün sayaçlar gibi özelliklerin tümü bu tasarımda da karşımıza çıkıyor.
 

 

OMEGA’nın Başkanı ve CEO’su Mr. Raynald Aeschlimann yeni koleksiyonu bir gurur kaynağı olarak tanımlıyor ve ekliyor: “OMEGA’nın uzun ve kendine özgü tarihi, Swatch’un cesaret ve vizyonundan bahsedilmeden eksik kalır. MoonSwatch koleksiyonu endüstrimizin kurtarıcılarını muzip ve erişilebilir bir biçimde selamlıyor. Swatch’lar yeni Moonwatch hayranları için mükemmel ve bu ortak projeye daha uygun bir ikonik tasarım düşünemiyorum. Daha önce Ay’a gittik, şimdi ise tüm Samanyolu’nu keşfediyoruz. Bunlar olağan üstü renklerde mükemmel saatler ve gördüğümde bana mutluluk veriyorlar.”
 

 

Daha önce nadiren görülmüş renklerde sunulan yeni koleksiyon, OMEGA’nın zamansız saat tasarımına eğlenceli bir dokunuş katıyor. Her bir MoonSwatch kendi misyonunu, saate kazınmış ilham veren işlemeler ve hem kadranda, hem de kurma kolunda yer alan OMEGA X SWATCH logolarıyla dışa vuruyor. Her bir saatin pil kapağı, ismini aldığı gezegeni betimliyor.