Sevgililer Günü Dosyası 2023


world-news

25.01.2023      Sevgililer Günü   |   Yaşam                     


 Hazırlayan: Pınar Çağan Özmutaf

Yılın en sevgi dolu zamanına sayılı günler kala, pek çok kişinin aklında aynı soru. Bu yıl sevgililer gününde ne hediye alacağım? Sevdiğiniz size “Ay ne hediyesi şekerim, beni sevmen yeter” gibi klişe cümleler kuruyorsa, siz siz olun asla kanmayın. Özellikle kadınlar yılın bu zamanını iple çeker ve aylar öncesinden hayaller kurmaya başlar bizden söylemesi zira bazen sadece sevmek yetmeyebilir… Biz de sizin için pek çok alternatif arasından en özellerini seçtik. İşte bu yılın kalpleri kazandıracak yıldız parçaları.

Bulgari Serpenti 2023

Bulgari ironik modeli Serpenti’ye bu yıl 2 yeni model daha ekleyerek gönülleri fethetmeye çoktan hazır. Time is Jewel (Zaman mücevherdir) mottosuyla saat koleksiyonunu sergileyen Bulgari’nin LVMH 2023’te tanıtılan saat koleksiyonlarının her biri eşsiz İtalyan markasının değerli taşlarla bezediği saat koleksiyonuyla öne çıkıyor..

Serpenti Tubogas InfinityBulgari’nin cemiyet hayatından, kraliyet ailelerine ve ünlü isimlere kadar pek çok kişinin bileklerinde yıllardır görmeye alışık olduğumuz ‘Serpenti’ modeli; yeniden doğuş, bilgelik ve canlı olmayı temsil eden eşsiz yılan kıvrımlarıyla adeta yeniden doğuyor. Zarif kıvrımlarıyla bileği saran ve pırlantaların aralıklı serpiştirilmiş görüntüsüyle bu model, 2023 yıldan itibaren bilekleri süsleyerek zamanı zamansız kılmaya hazır. 

Cartier Love Bileklik
1969 yılından günümüze kadar ünü katlanarak süren Aşk Bilezik Cartier’in ikonik tasarımlarından biri. Tasarımcı Aldo Cipullo ilhamını ortaçağdaki bekaret kemerinden alıyor. Bu fikrin bileklikteki yansıması ise, özel kilit mekanizması. Kilidin anahtarı hediye edende kalıyor ve ancak O kişi istediğinde bilekliği açabiliyor. Bu elbette günümüzde çok da tercih edilmiyor ama yine de anlamı oldukça manidar. Cartier Love Bileklik 1960lardan günümüze popülerliğini artırarak korumaya devam ediyor. Bu cinsiyetsiz bileklik kadın-erkek herkesin tutkusu olmaya bu yıl da devam edecek gibi görünüyor.

                  

Geçmişten Günümüze Cartier Love; Elizabeth Taylor, Jennifer Lopez, Kanye West 

Louis Vuitton x Yayomi Kusama
İşte bu yılın en ses getiren işbirliklerinden biri Lv x Kusama. Luis Vuitton’un ünlü Japon sanatçı Yayomi Kusama ile yaptığı işbirliği sayesinde ortaya geniş ürünler yelpazesi çıkıyor. Puantiyeleri konuşturan kadın Kusama’nın bu özel koleksiyonundan birden çok parça seçmek mümkün. Şimdiden pek çok tanınmış ismin omuzlarını süsleyen LVxKusama çantalar ile bir taşta iki kuş vurup giyilebilir sanat satın alabilirsiniz. 

Tiffany & Co x FendiSon yıllarda çokça görmeye alışık olduğumuz marka işbirliklerinden bir tanesi de bu yıl Tiffay&Co ve Fendi’den geldi. Fendi ikonlaşmış Baguette çantasını 25.yılı şerefine Tiffany mavisiyle görücüye çıkardı. Kapsül koleksiyon, Pico ve Nano’nun orta boy modellerine kadar değişiklik gösteren dört Baguette’ten oluşuyor. Yüksek kalite deri, ipek saten, elmas ve som gümüşlerle süslü bir Baguette’e kim hayır diyebilir ki? Hele bir de Tiffany mavisi ise… 

Mikla RestoranBeyoğlu Pera’da artık bir Michelin Yıldızı parlıyor.

Hediye vermek-almak dünyanın en güzel hislerinden biri, peki ya lezzetli yemekler? Özellikle İstanbul için restoran alternatifi oldukça fazla ancak bu yıl Michelin Yıldızına layık görülen restoran sayısı ne yazık ki henüz bir elin parmaklarını geçmiyor. Malum bu yıl Michelin Yıldızları ülkemizde ilk kez dağıtıldı ve yıldız alan restoranlardan biri de Mikla oldu. 2005 yılında kurulan Mikla, 2012’de Şef Mehmet Gürs’ün “Yeni Anadolu Mutfağı” konseptiyle bilindik Anadolu Mutfağı’nın yerel ve sofistike malzemelerle harmanlanmasıyla adeta yeniden vücut buldu. Gerek manzarası, gerek hizmet anlayışı ve gerekse olağanüstü lezzetleriyle Mikla bu yıl, bırakın sizin ve sevdiğinizin damağında unutulmaz bir tat bıraksın. 

Adres: The Marmara Pera

“Forward thinking but deeply rooted and above all delicious.”
The New York Times